ca 150gr - Spara mer än 10 %
Vi har valt dessa tre 72% chokladkakor då de förgyller de tre mest kända kakaobönornas mörka härliga bönkaraktärer. Bönorna härstammar från tre av Sydamerikas bästa plantager, vars olika klimat och fruktodlingar i omgivningen har en underskattad påverkan i kakaobönans uppväxt. (en av kakorna har även lite chilismak)
- Pris: 110 kr
Ord. pris: 126 kr
ca 300gr - Spara mer än 10%
För riktiga chokladentusiaster! Dessa fyra produkter kommer definitivt glädja den som endast vill ha riktigt mörk choklad. Två av kakorna är 100%, den ena 82% och den sista 72% med kaffebönor på. Kunder som gillar intensiv mörk choklad handlar alltid minst en av dessa, av denna anledning har vi nu detta erbjudande.
- Pris: 130 kr
Ord. pris: 154 kr
ca 175gr
Färska tryfflar och praliner i en söt 12- bitars ask med silkesband samt vacker dekor.
(sockerfri eller alkoholfri blandning möjlig)
- Pris: 133 kr
ca 150gr
Stilren, vacker, avlång och genomskinlig ask med 10 stycken färska tryfflar. Asken dekoreras med silkesband och blomma. Pralinhusets mest efterfrågade produkt!
(sockerfri eller alkoholfri blandning möjlig)
- Pris: 126 kr
ca 135gr
En hjärtformad gåva fylld med tryffel och praliner. Asken är genomskinlig och dekoreras med silkesband och blomma. (sockerfri och alkoholfri blandning möjlig)
- Pris: 133 kr
ca 150gr per ask
För dig som älskar riktigt mörk choklad. Pralinhusets egna 100% choklad, innehåller endast kakaomassa.
- Pris: 63 kr
Vi förbehåller oss rätten:
- att ersätta en pralin som är slut i lagret med en pralin av motsvarande smak
- spår utav nötter, mjölk, gluten, ägg kan förekomma